Start 01.04.2013

Total visitors: 15969234

 • image
 • queens
 • BIBE VAUCER 10
 • new star 1
 • image
 • image
 • netam
 • ТОЛОВСКИ
 • image
 • 3D PROJECT STUDIO
 • УСКЦ БОЈО АНДРЕСКИ
 • AL DEMIK
 • VEMA KRISTAL
 • image
 • city
 • A&F COMPANY
 • ifortuna
 • evropski univerzitet
 • image
 • rudi kompani
 • radio life
 • DENTA ES
 • image
 • DL Konkord
 • ендомак
 • ZVS
 • MEBLO PLUS
 • ETERNA DENT
 • BB INZINERING
 • Mollar
 • Art mebel
 • Лотус
 • AQUA LINE
 • DENTOMEDIKAL
 • FBE
 • IN BROKER
 • PANEVROPA
 • STILKOM
 • MAKTREND
 • kineskirestoran
 • HRISTOVI INZ
 • MERIAN AS
 • MOTOTREJD

АВТО ГУМИ

Add your listing here

АВТО ГУМИ

GUMI, FELNI, GUMI ZA KOLI, ГУМИ, ФЕЛИНИ, ГУМИ ЗА КОЛИ,AVTO GUMI,GUMI ZA KOLA,GUMI ZA AVTOBUSI, GUMI ZA KAMIONI,GUMI ZA KOMBINJA,GUMI ZA JEEP,АВТО ГУМИ, ГУМИ ЗА КОЛИ, ГУМИ ЗА АВТОБУСИ,ГУМИ ЗА КАМИОНИ, ГУМИ ЗА КОМБИЊА,

Loki Komerc Popular

Посетено: 406390

Loki Komerc

Фирмата ДОО Loki Komerc – Скопје, е основана во 1991 година, фирмата се занимава со трговија на големо и мало сервис на моторни возила и продажба на авто делови.

Од почетокот  до денес фирмата работи доста солидно неприкинето  и успешна соработува со својте партнери во земјава и странство. На тој начин ја стекнавме довербата од големите реномирани фирми и јавните претпијатија од Македонија ( многу бројни министерства, акционерски друштва, невладини организации) .

Со успешна работа нашата фирма се прошири и во Р. Косово во 2006 год.

Фирмата Loki Komerc Doo е генерален застапник и увозник на резервни авто делови од реномираната германска фирма SVAG I FEBI.<...MORE...


tel:        +389/022613376
fax:       +389/022611938
e-mail:

YOKOHAMA Popular

Посетено: 565046

YOKOHAMA

Yokohama е водечка светска компанија во производството на автомобилски гуми. Произведува премиум гуми од 1917 година. Yokohama корпорацијата за гуми е лидер во технологијата и иновациите.Последната иновација е производна линија на гуми db супер Е-спец - првата гума во светот во која се вградува масло од портокал на сметка на нафтата која се користи во производството. YOKOHAMA произведува гуми со високи перфоманси, како и гуми за лесни камиони, патнички автомобили, комерцијални комбиња и автобуси. Особено се гордее со производствената линијата на гуми за off-road возила.Произведува гуми и за машини за рударство и градежништво. Комплетна гама за се што се тркала. Yokohama е светски лидер во...MORE...


Address:Иво Лола Рибар 170, Скопје, Македонија

www:      www.facebook.com/yokohama.apis

tel:        +38970220049
e-mail:

MULTIBREND Popular

Посетено: 484476

MULTIBREND

  МУЛТИБРЕНД е генерален застапник и импортер на голем број на водечки светски брендови во областа на производство на гуми и алуминиумски бандажи .Автомобилските гуми се често се гледаат како помалку важен дел од автомобилот. Ова е погрешно сфаќање за автомобилските гуми, бидејќи тие се единствениот контакт кој автомобилот го има со патот.Автомобилските гуми имаат неколку караткеристики кои се однесуваат на суспензијата, управувањето, брзината, тежината, бучава, и истотака тие треба да ги издржат надворешните сили, како кочење, забрзување, вртење, удирање при возење на пат со тротоари, лежечки полицајци, д...MORE...


Address:Јужен Булевар б.б - Триглана, Skopje, Makedonija

www:      multibrend.com.mk

tel:        (+389) 2-3112-100
fax:       (+389) 2-3112-100
e-mail:

STOP & GO Popular

Посетено: 456456

STOP & GO

Stop&Go е компанија, која се формира во почетокот на 2008 година. Потребите од професионално работење и квалитетна услуга се приоритети во нашата компанија. Македонскиот пазар веќе подолго време имаше потреба да добие сервис со таков капацитет. Идејата на Stop&Go е да се направи брз сервис, наместо долго чекање ние нудиме сервис без предходна најава.Stop&Go се овластени увозници на брендовите: Bridgestone, Firestone, Hankook, Pirelli.Нудиме квалитетна услуга со достапни цени (како директни увозници и искуството од долгогодишното работење надвор од земјата, дојдовме до заклучок дека формулата за успех е одличен однос помеѓу цена/квалитет). Најм...MORE...


Address:ул.Скупи бб, Skopje, Makedonija

www:      www.stop-go.com.mk

tel:        +389 (0) 2 3097 202
fax:       +389 (0) 2 3097 197
e-mail:

CERES Popular

Посетено: 555972

CERES

 

 

  Церес Дооел е основана во април 1997 од страна на Нановски Роберт како претпријатие за увоз, трговија и дистрибуција на пневматици. Од самото свое основање Церес е авторизиран увозник и дилер на италјанските пневматици Pirelli за македонскиот пазар.Во текот на пoнатамошното работење гамата на брендови за увоз се зголемуваше така да денеска Церес е увозник на скоро сите познати брендови на пневматици. Во понудата на Церес ќе ги најдете бреновите Michelin со нивните подбрендови Kleber,Tigar,BF Goodrich,Kormoran. Bridgestone со брендовите Firestone,Dayton, Германскиот Continental и неговите брендови Yniroyal,Semperit,Gislaved,Barum,...MORE...


Address:Скопје

.. Popular

Посетено: 414673

...


MORE...


... Popular

Посетено: 414850

...


MORE...


. Popular

Посетено: 414668

...


MORE...


АВТО ГУМИ И ФЕЛНИ 1 Popular

Посетено: 156068

АВТО ГУМИ И ФЕЛНИ 1

AVTO GUMI, AVTOGUMI, АВТОГУМИ, АВТО ГУМИ, ГУМИ САВА, ГУМИ ЗА КОЛА, ПРОДАЖБА НА ГУМИ, ГУМИ ЦЕНИ, AVTO GUMI CENI, AVTO GUMI MAKEDONIJA, GUMI CENA SKOPJE MK, KALKULATOR ZA GUMI CALCULATOR ZA GUMI, GUMI ZA MOTORI SKOPJE MK, GUMI ZA KOLI SKOPJE MK, GUMI ZA DJIP SKOPJE MK, GUMI ZA KAMIONI SKOPJE MK, GUMI ZA SKUTER SKOPJE MK, GUMI ZA AVTOMOBILI SKOPJE MK, CENTAR ZA GUMI SKOPJE MK, PNEVMATICI, BANDAZI SKOPJE MK, FELNI SKOPJE MK, АВТО ГУМИ, GUMI SAVA, PRODAZBA NA GUMI SKOPJE MK, GUMI CENI, АВТО ГУМИ ЦЕНИ, АВТО ГУМИ МАКЕДОНИЈА, ГУМИ ЦЕНА СКОПЈЕ МК, КАЛКУЛАТОР ЗА ГУМИ ГУМИ ЗА СКУТЕРИ СКОПЈЕ МК, ГУМИ ЗА АВТОМОБИЛИ, ЦЕНТАР ЗА ГУМИ СКОПЈЕ МК, ПНЕВМАТИЦИ СКОПЈЕ МК, БАНДАЖИ СКОПЈЕ МК, ФЕЛНИ, GUMI...MORE...


АВТО ГУМИ И ФЕЛНИ 17 Popular

Посетено: 154264

АВТО ГУМИ И ФЕЛНИ 17

AVTO GUMI, AVTOGUMI, АВТОГУМИ, АВТО ГУМИ, ГУМИ САВА, ГУМИ ЗА КОЛА, ПРОДАЖБА НА ГУМИ, ГУМИ ЦЕНИ, AVTO GUMI CENI, AVTO GUMI MAKEDONIJA, GUMI CENA SKOPJE MK, KALKULATOR ZA GUMI CALCULATOR ZA GUMI, GUMI ZA MOTORI SKOPJE MK, GUMI ZA KOLI SKOPJE MK, GUMI ZA DJIP SKOPJE MK, GUMI ZA KAMIONI SKOPJE MK, GUMI ZA SKUTER SKOPJE MK, GUMI ZA AVTOMOBILI SKOPJE MK, CENTAR ZA GUMI SKOPJE MK, PNEVMATICI, BANDAZI SKOPJE MK, FELNI SKOPJE MK, АВТО ГУМИ, GUMI SAVA, PRODAZBA NA GUMI SKOPJE MK, GUMI CENI, АВТО ГУМИ ЦЕНИ, АВТО ГУМИ МАКЕДОНИЈА, ГУМИ ЦЕНА СКОПЈЕ МК, КАЛКУЛАТОР ЗА ГУМИ ГУМИ ЗА СКУТЕРИ СКОПЈЕ МК, ГУМИ ЗА АВТОМОБИЛИ, ЦЕНТАР ЗА ГУМИ СКОПЈЕ МК, ПНЕВМАТИЦИ СКОПЈЕ МК, БАНДАЖИ СКОПЈЕ МК, ФЕЛНИ, GUMI...MORE...


 • em dizajn
 • image
 • PREMIJA 90
 • сервис даим
 • kristina damil
 • sigma dent
 • image
 • kislorod
 • antena
 • blizoo
 • Resoran Vodenica
 • image
 • SRCE
 • skopski merak
 • skopje hotel
 • tac
 • atlantik fm
 • MAKMIST
 • alfa
 • termalkonfort
 • evromedika
 • bimaks plus
 • H20
 • Д-р Милошевиќ
 • ABC rent a car
 • колбико
 • ju sm
 • DAVOR
 • novoselski
 • Tentorium
 • ГЛОБАЛ
 • pekabesko
 • dermaplus
 • infloor
 • vives
 • VISICKI
 • GEKO
 • image
 • NAROM
 • image
 • NEURO
 • image
 • TEHNOGUMA
 • дреам мебел
 • image
Site Meter
FOR PUBLIC!